try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Akdeniz Sağlık
Akdeniz Sağlık Rehberi

Aziz Serçe köşe yazıları

YAŞAM KALİTEMİZİ İYİLEŞTİRMEK ELİMİZDE Mİ ?

Yaşam kalitesinin iyileştirilmesi birçok faktöre bağlıdır. Hemen birçoğumuzun aklına maddi unsurlar gelebilir. Yaşam kalitesi sadece maddi unsurlara bağlı değildir. Bedensel, ruhsal sağlığa; yaşadığın ortama, sahip olduğun inanç sistemine, hayata bakış açına vs.

KENDİMİZİ SORGULAYABİLMEK

Sonum hayır mı şer mi bilemiyorum
Rüzgara kapıldım gidiyorum
Sıla

AŞKA GELMEK

AŞKA GELMEK

Aşka gelmek; bir işi yaparken istekle, şevkle dört elle sarılmak anlamında kullanılır. Peki aşka neden ve nasıl gelinir. Uğruna mücadele ettiğin, elde etmek istediğin sonucun senin yaşamına olumlu yönde bir katkı sağlaması gerekiyor. Bunun için önce bir şeyleri hayal etmek, istemek lazım. Yaşamda ve bütün inanç sistemlerinde istemenin önemini hepimiz biliriz. Kapımızı ancak istediğimiz şeylerin çalabileceğini, istemediğimiz hiçbir şeyin bize gelmeyeceğini biliyoruz.

AŞK BİR ÜRÜNMÜ DÜR

AŞK BİR ÜRÜNMÜ DÜR…
Aşk sevginin önüne mi geçti… aşkın bu kadar çok gündemde olması sevgiyi geri plana mı itiyor. Çaktırmadan görünmez eller bize bir şeyler mi pompalıyor. Hayatımızda nelerin olması gerektiğini, nasıl yaşayacağımıza, neleri tüketeceğimize her konuda olduğu gibi aşkta da başka bir güç mü bizi yönlendiriyor… daha önemlisi bu yönlendirmelerden kimler neler kazanıyor. Biz bu yönlendirme karşılığında maddi ve manevi ne tür bedeller ödüyoruz

AŞKTA VE SEVGİDE İLETİŞİM

AŞKTA VE SEVGİDE İLETİŞİM

Aşkta ve sevgi de tarafların en çok ihtiyaç duydukları şeylerin başına doğru iletişimi kurma becerisini koyabiliriz. Sevgi ne kadar çok olursa olsun yanlış iletişim tarzı zamanla mutluluk yerine mutsuzluk getirecektir. Doğru iletişim kurma becerisi ile; hayata bakış açıları, yorum farkları, değerleri, beklentileri, algıları farklı iki insanı bir arada tutabilecek ve onları mutlu kılacaktır.

İLİŞKİLERDE NELERİ SEÇERKEN NELERDEN VAZGEÇİYORUZ

İLİŞKİLERDE NELERİ SEÇERKEN NELERDEN VAZGEÇİYORUZ.

“HER SEÇİŞ BİR VAZGEÇİŞTİR…”

Hayat her zaman, her istediğimizi bir paket içinde bize sunmuyor. Mutluluğa ve başarıya giden yolda bize çeşitli alternatifler sunar. Biz bu alternatifler arasından sürekli olarak bilinçli yada bilinçsiz; isteyerek yada istemeyerek seçimler yapmak zorunda kalırız. Seçmek söz konusu ise, tekli durumun olmadığını, artık çoğul bir durumun ve alternatiflerin söz konusu olduğu bir durumla karşı karşıyayız demektir.

BEN VE BİZ DENGESİ

“Ben olmadan biz, biz olmadan da ben olmaz.”

KENDİNİ SEV, ÖZ SAYGINI ARTTIR.

Çok sevmeyeceksin mesela.
O daha az severse kırılırsın.
Genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Can Yücel

MÜŞTERİ NEDEN SATIN ALMAZ

“Ticaret: Başka bir insanın cebindeki parayı kibarca alabilme sanatıdır. “
Max Amsterdam

EKİP ÇALIŞMASI

“Bir elin nesi var iki elin sesi var”
“Birlikten güç doğar”
İyi eserler çabanın, emeğin sonucunda var olur. Ve bazı eserler usta eller tarafından ekip çalışmasının sonucunda en iyi şekli ile karşımıza çıkar.
Örgütler her dönemde olduğu gibi günümüzde de başarılı olabilmenin istenilen sonuçları elde edebilmenin yolunun iyi bir ekibe sahip olmakla mümkün olduğunun bilincindedir. Örgütler hedeflerine ekiple ulaşabilir. Ekibi oluşturan her birey de amaçlarına ulaşmak için bir ekibin mensubu olmak zorundadır. Dolayısı ile örgütlerinde bireylerinde bir ekibe ihtiyacı var.

sponsorlu bağlantılar

İçerik yayınları