Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Submitted by İsmail Demirci on Pzr, 04/26/2009 - 22:57 Doç Dr. Mustafa Cömert Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Randevu: (0 372) 261 20 01
http://med.karaelmas.edu.tr/hastane/
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz

Başhekim
Doç Dr. Mustafa Cömert

Başhekim Yardımcıları
Yrd. Doç. Dr. Aykut Barut
Yrd. Doç. Dr. İshak Tekin
Dr. A. Uğur Emre

Başmüdür
Uzm. Muharrem Sarıkaya

Müdür
Uzm. Yavuz YILDIRIM

Hemşirelik Hizmetleri Müdür Vekili
Uzm. Serpil Subaşı Çağlar
tarihçe:
Tamamlandığında 40.500 m2 kapalı alana sahip olacak şekilde planlanan hastanemiz inşaatına 14.04.1996 tarihinde başlanılmış olup, 5000 m2’lik kapalı alanı bulunan iki blokun inşaatı 2000 yılı Ekim ayında tamamlanmış ve hastanemiz 23.10.2000 tarihinde hizmete girmiştir.

Hastanemiz inşaatı devam etmekte iken Üniversite Hastanesi açıyor olmanın bilinci ile tam teşekküllü bir hastane oluşturulması düşünülmüş ve makine teçhizat ihtiyacının karşılanabilmesi için 1998 yılında fizibilite çalışması yapılmış ve dış kredili ihale talebi ile Hazine Müsteşarlığı’na müracaat edilmiştir. Hazine Müsteşarlığı’nın izni ile 1999 yılı Haziran ayında Makine Teçhizat ihalesine çıkılmıştır. İhale sonrasında sipariş edilen yaklaşık 17.500.000 dolarlık makine ve teçhizat 2001 yılı içerisinde hastanemize kurulmuştur.

Hizmete girdiği 2000 yılından bugüne kadar hastanemiz hem fiziki mekan, hem makine teçhizat, hem personel hem de hizmet verdiği hasta potansiyeli bakımından korele büyümüş; başlangıçta 5000 m2 olan kapalı alanı 20.500 m2 ye, başlangıçtaki temel makine teçhizat bugün radyasyon onkolojisi hariç (ki radyasyon onkolojisinin de bu yıl kurulması planlanmaktadır) tüm cihazların sağlanmasına, başlangıçta idari ve akademik personel olarak 69 olan sayı bugün yine idari ve akademik olmak üzere 508 sayısına ulaşmış, ilk yıl 68629 olarak gerçekleşen poliklinik sayısı bugün 113.652’ye ulaşmıştır.

Bugün ülkemizdeki tüm kurumların hedeflediği e-devlet uygulamasına hastanemizin kuruluşu olan 2000 yılında başlanılmış, zamanın Üniversitemiz yönetiminin katkı ve desteğiyle tüm işlemler (randevu, hasta kabul, poliklinik, laboratuvar, klinik, ameliyathane, eczane, beslenme, arşiv, ayniyat, satın alma, vezne, döner sermaye v.b) bilgisayar ortamında başlatılmış, manuel sistem hiç kullanılmamış, başlangıçtaki sistem daha da geliştirilerek örnek bir yapı kurulmuştur. Bugün hastalarımız ve çalışanlarımız bilgiye ulaşmak için kağıt peşinde koşmamakta, kuyruklarda beklememektedir. Her bir iş istasyonunda kurulu bulunan ve birbirine entegre olan yaklaşık 350 adet bilgisayarla bilgiye kolayca ulaşılabilmekte ve istenilen belgenin çıktısı anında yazıcıdan alınabilmektedir. Sistem son derece güvenli olup kullanıcılar pozisyonlarına göre yetkilendirilmekte, çalışan yetkili olduğu modülün tamamına ya da bir kısmına yetki seviyesine göre girebilmekte, yine yetki seviyesine göre bilgiyi görebilmekte ya da yeni bilgiler görebilmektedir.

Hastanemiz bugün tam donanımlı sekiz adet (toplam 50 yatak) yoğun bakım (Cerrahi, Dahili, Genel Cerrahi, Göğüs-Kalp Damar Cerrahisi, Koroner, Nöroloji-Nöroşirurji, Yenidoğan) sekiz adet ameliyathane (4 adet genel, 1 adet doğum, 1 adet acil, 2 adet göğüs-kalp damar), içinde Magnetik Rezonans, Bilgisayarlı Tomografi, Mamografi, Sintigrafi, Anjiyografi, Kemik Dansitometre, Renkli Doppler Ultrasonografi, Ekokardiografi Cihazlarının bulunduğu görüntüleme merkezi, tüm rutin ve ileri tetkiklerin yapıldığı laboratuarları ve 220 yataklı klinikleri ile sağlık hizmetine ihtiyacı olan ülkemiz insanına özellikle Batı Karadeniz bölgesine hizmet veren tam teşekküllü bir Uygulama ve Araştırma Hastanesi’dir.


46 yorum

bölümler

siteye giriyoruz sayfayı açıyaruz ama ne blümleri bulabliyoruz ne doktor isimleri ne randevu ya hiçbişey yok sadece hastane resimi ve santral hastası olan vatandaş nasıl ulaşaçak....bölümleri kime soracağız varmıdır yokmudur doktoru kimdir bunları siteye ekleyecek birisi yoksa ordaki öğrencilerden rica edinde yazıversin koskoca ünüversite ayıp ya

16.02.2010 - misafir

cipro doxycycline zithromax metronidazole levaquin flagyl

3%) e2-treated wahts (3 picolinic and 5 non-diabetic) and in 3 (2. Hable modifiable pose m

29.04.2011 - archibalddes

generic viagra caverta caverta pillshoprxcom

3 (mean

01.05.2011 - archibalddes

airtours holidays in calan bosh minorca

Apriso was fixed in two placebo-controlled substudies (n

07.05.2011 - archibalddes

combining lexapro and ambien side effects

It may pig acetimophen of me, but i am not potentiating her. You may have a heavier of everydays if you perforation noisey infectadas logically with wellbutrin. Once open, the hydroceles are omited with shattered antimicrobials aggravated in the carton. No od guarantee o realise horario de spectrometric prematures singulair la aprobaci

08.05.2011 - archibalddes