ismail demirci

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

samsun kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi-samsun doğumevi
Submitted by İsmail Demirci on Pzr, 04/26/2009 - 00:37 samsun kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi-samsun doğumevi

başhekim:opr.dr.mithat günaydın
müdür:hasan sivaz
başhemşire:nuran ekşi
Tel:2309100
fax:2300396
Randevu: http://samsundogumevi.gov.tr/

ASİD Bahar Toplantısı Yapıldı.

ASİD Bahar Toplantsı 1-3 Mayıs tarihleri arsında Antalya Manavgat
Hotel Monachus Park' ta yapıldı.Dernek üyelerinin yanı sıra Türkiye'nin birçok ilinden misafirler ASİD Bahar Toplantısına Katıldı.

Sözleşmeliler ile kadrolular arasındaki sosyal hak farkı kaldırılıyor

Bakanlar Kurulun’dan çıkan düzenlemede, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B Maddesi kapsamında çalışan sözleşmeli personele, becayiş, askerlik dönüşü işe başlama, eş durumu tayini hakkı ve sağlık durumu nedeniyle mazeret tayini, 4/B’li personelin doğum öncesi ve sonrası yasal izinler ücretli izin sayılması gibi haklar yer alıyor.

Bakanlık 33 kişiyi yurtdışına gönderiyor, 9 Nisan son müracaat tarihi

Sağlık Bakanlığı'ndan:

1 Şubat 1974 tarih ve 14786 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Yetiştirilmek Amacıyla Devlet İmkanıyla Yurtdışına Gönderilecek Devlet Memurları Yönetmeliği" çerçevesinde 2009 yılı için Bakanlığımıza 33 kişilik kontenjan tanınmıştır.
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın,
http://www.saglik.gov.tr/TR/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF404F9755767D76FFA200AF1613A76E21

Hayat tarzınız midenizi etkiliyor

Hayat tarzının mide kanserinin gelişimine etki ettiğine dikkat çeken uzmanlar, batı hayat tarzından öz tüketim şekline dönülmesi halinde hastalığın kontrol altına alınacağını söylüyor.

Gastrite neden olan bir mikropun, asit salımını azaltarak mide kanserini hazırlayan faktörlerin ortaya çıkmasına neden olduğu bildirildi.
Mide kanserinden korunmak için gazlı içecekler, salam, sosis, sucuk gibi et ürünler ve sigaradan uzak durmak gerektiğini kaydetti.

Hasta hak aradı, doktor ’hakkımı helal etmem’ dedi

Antalya’da rehberlik yaptığı sırada aort damarı patlayan ve götürüldüğü özel hastanede ameliyat edilen 55 yaşındaki İbrahim Öz’ün sağ kolu, ameliyattan sonra fonksiyonunu kaybetti.

Kolundaki derin yanığın ameliyat sırasında yanlış cihaz bağlamadan kaynaklandığını belirten Öz, hastane aleyhine Antalya Tüketici Mahkemesi’ne başvurarak çalışamadığı günler için 75 bin liralık tazminat davası açtı.

Ameliyatı yapan Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tamer Bakalım, "Hastanın yüzde bir yaşama şansı vardı ve tüm riski göze alıp ameliyata girdim. O hastaya hakkımı helál etmiyorum" dedi.

MADEN SUYU İÇİNİZ

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Uluslararası Tıbbi Hidroloji ve Klimatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, spordan önce ve sonra içilen maden suyunun, vücudun su kaybını önlediğini bildirdi.

Prof. Dr. Karagülle, maden suyunun Avrupa ülkelerinde sofra suyu olarak kullanıldığını, bunun nedeninin yemeklerle alınamayan bazı minerallerin maden suyuyla alınabilmesi olduğunu söyledi. Türkiye'de çıkarılan maden sularının, içerdikleri mineraller sayesinde yüzyıllardır insanlara şifa dağıttığını vurgulayan Karagülle, şöyle devam etti:

ÖNYARGI KÖTÜLÜKTÜR

Uzaklarda bir köyde, kocası, çocuğu doğmadan ölmüş, tek başına yaşayan hamile bir kadın vardı. Kadın, kendisine arkadaş olması için dağda yaralı olarak bulduğu bir gelinciği evinde beslemeye başladı.
Gelincik kadının yanından bir an bile ayrılmazdı. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallaşmıştı.
Birkaç ay sonra kadının çocuğu doğdu. Tek başına tüm zorluklara göğüs germek ve yavrusuna bakmak oldukça zordu.

BAKMAK VE GÖRMEK

Karı-koca birlikte tatile çıkarlar. Gittikleri yerde kamp kurarlar. Tatillerinin ikinci gününün akşamı güzel bir yemek yiyip uykuya dalarlar.

Birkac saat sonra kadın uyanır ve kocasını da uyandırır. Adam uyku sersemidir güzel bir rüyadan uyandırıldığı icin de biraz kızgındır
"Ne oldu? Ne istiyorsun?" diye sorar.
"Yukarıya bak ve bana ne gördügünü söyle. "
Adam gökyüzüne bakar ve cevap verir:

ARILAR VE BİZ

ARILAR VE BİZ

1. Arılar 1 gram bal için çiçeklere en az 7000 uçuş yapıyorlar.

Sen ömür boyu mutluluk için yüzlerce kez pişman olmayı, binlerce kez naz çekmeyi, onlarca kez kavga etmeyi, anlaşmazlığa düşmeyi, hayal kırıklığına uğramayı, çiçekler getirmeyi, çikolatalar almayı, yüzlerce kez özür dilemeyi, binlerce kez sözünü geri almayı, binlerce kez "affet beni" demeyi, on binlerce kez "seni seviyorum" demeyi göze almalı değil misin?

2. Bir kg bal için ise 40 bin tane arı, 6 milyon çiçeği dolaşıyor.

ARKADAŞ

ARKADAŞ

Orta Asya’da, savaşın ok ve yay ile yapıldığı dönemlerde, Türk savaşçıları, arkalarından gelebilecek bir saldırıyı önlemek için, sırtlarını önceden bu amaçla yerleştirilmiş bir taşa dayarlardı.
Bu taş “arka taş” ya da Azerbaycan’ da ki söyleniş biçimiyle, “arkadaş” olarak adlandırılır.
“Dostluk” kavramı zaman içinde, insanın arkasına yaslayabileceği ve kendisini, olabilecek kötülüklerden koruyacağı anlamıyla özdeşleştirildi. Bunun sonucu olarak da “arka taş” deyimi, zaman içinde giderek “arkadaş” sözcüğüne dönüştü ve Türkçe’ deki “dost” sözcüğü ile aynı anlama sahip oldu.

GERÇEK DOST

Gerçek Dostluk

Mevlana ve bir öğrencisi; dostluğun ve arkadaşlığın konu edildiği bir söyleşiden çıkmışlar, yolda birlikte yürüyorlardı. Biraz ileride yolun kenarında, iki köpeğin koyun koyuna sokulmuşlar, birlikte uyumakta olduklarını gördüler. Öğrencisi, biraz önceki söyleşinin de etkisi altında kalarak, bu görüntü karşısında çok duygulandı ve bu duygusunu Mevlana ile paylaşmak istedi;

“ Efendim şu manzaraya bakın “ dedi. “ Ne denli yüce bir ders alınacak dostluk örneği, değil mi?”

SAĞLIK İDARECİSİ (1)

Sağlık İdarecisi denince akla hemen hastane idarecisi geliyor ancak gerçek anlamda sağlık idarecisi denince sağlığa ve sağlık politikalarına yön veren ve bu konuda etkin ve yetkin birey akla gelmelidir.Ülkemizde bu konuda Avrupa düzeyinde eğitim veren başta H.Ü. Sağlık İdaresi Yüksek Okulu olmak üzere bir kısım üniversite yüksek okulları mevcut. Bu okullardan bilgili ve kaliteli mezunlar verilmektedir.

ARILAR VE BİZ

1. Arılar 1 gram bal için çiçeklere en az 7000 uçuş yapıyorlar.

Sen ömür boyu mutluluk için yüzlerce kez pişman olmayı, binlerce kez naz çekmeyi, onlarca kez kavga etmeyi, anlaşmazlığa düşmeyi, hayal kırıklığına uğramayı, çiçekler getirmeyi, çikolatalar almayı, yüzlerce kez özür dilemeyi, binlerce kez sözünü geri almayı, binlerce kez "affet beni" demeyi, on binlerce kez "seni seviyorum" demeyi göze almalı değil misin?

2. Bir kg bal için ise 40 bin tane arı, 6 milyon çiçeği dolaşıyor.