Altarnatif Tıp Uygulamaları

ALTERNATİF TIP UYLAMALARI KONUSUNDA UYARI

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ VE SOSYAL PEDİATRİ DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ SEMPOZYUMA KATILAN HEKİMLER, YAYGIN KULLANILAN ASYA KAYNAKLI BİTKİSEL ÜRÜNLER, MASAJ, YOGA GİBİ ALTERNATİF TIP YÖNTEMLERİNİN DENETLENMESİ UYARISINDA BULUNDU -BİLDİRİDEN: -''ALTERNATİF TIP UYGULAMALARI GELİŞİGÜZEL KULLANILIYOR'' -''BU UYGULAMALAR ÇEŞİTLİ SAĞLIK SORUNLARI YARATABİLİYOR''

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Sosyal Pediatri Derneği tarafından düzenlenen sempozyuma katılan hekimler, yaygın kullanılan Asya kaynaklı bitkisel ürünler, masaj ve yoga gibi alternatif tıp yöntemlerinin denetlenmesi uyarısında bulundu.
''Koruyucu Çocuk Sağlığında Beslenme ve Alternatif Tıp Uygulamaları'' konulu sempozyuma, Türkiye'nin değişik üniversitelerinden çok sayıda bilim insanının yanı sıra yurt dışından alanında uzman danışmanlar katıldı.
Kırıkkale ? Ankara arasında tren yolculuğu sırasında ''Konferans vagonu''nda hazırlanan sonuç bildirgesinde, alternatif tıp uygulamalarının kanıta dayalı bilgiler çerçevesinde değerlendirilmesi ve denetlenmesi gerektiği belirtildi.
Alternatif tıp uygulamalarının günümüzde eskiye göre çok daha gelişigüzel kullanıldığına işaret edilen bildirgede, buna bağlı olarak başta karaciğer hasarı olmak üzere çeşitli sağlık sorunları görülebildiği kaydedildi. Uygulamaların çok geniş bir yelpaze içinde, özellikle Asya kaynaklı bitkisel ürünler, masaj, yoga gibi yöntemleri içerdiği ve kolay ulaşılabilirlik nedeni ile yaygın kullanıldığı belirtilen bildirgede, hekimlerin haberi olmadan kullanımına başlanan bitkisel ürünlerin özellikle cerrahi işlemler sonrası komplikasyonların görülme sıklığını arttırdığı ya da kullanılan ilaçların etkisini değiştirebildiği ifade edildi.

Altarnatif Tıp Uygulamaları yorumları

 • Image Description
  misafir
  30.07.2009

  zayıflamak , kilo vermek , diet , diyet yapmak , kilo kontroletmek
  artık tamamen bitkisel olan hodobax'la daha sağlıklı ve kolay .....
  aç kalmadan zayıflayın .... deneyin kaybedecek sadece kilolarınız olacak ....
  htpp://www.hodobaxturkiye.com