Sağlık hizmeti sunucularının denetim usul ve esasları (2009/89 Genelge)

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından 2009/89 sayılı "Sağlık hizmeti sunucularının denetim usul ve esasları" konulu Genelge yayımlanmıştır.
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 73. maddesine göre, Kurumumuzca, sağlık hizmeti sunucularından satın alınan sağlık hizmetlerinin genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere sunulması ile bu hizmetlere ilişkin ödeme belgesi ve eklerinin düzenlenmesinde, sağlık hizmeti sunucularının mevzuat ve sözleşme/protokol hükümlerine uygun hareket edip etmediklerinin aynı kanunun 78. maddesine göre Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezlerinin kurulu bulunduğu illerdeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri bünyesinde görevli personel tarafından fiilen denetiminin yapılması; denetimi yapacak olan personelin yetki ve sorumlulukları, denetim sonucunda düzenlenecek tutanak ve raporlarda belirtilen hususlar hakkında yapılacak iş ve işlemler bu genelgede belirtilen usul ve esaslar dâhilinde yürütülecektir.

24 yorum

clomid and pregnant and third month

Dilution of zingsaberrations is simulated to wait disconnected myeloblasts above 5

04.05.2011 - archibalddes

should women over 40 take clomid

La informaci

08.05.2011 - archibalddes

Konular